П`ятниця, 03.04.2020, 23:30

Головна » 2016 » Лютий » 26 » День рідної мови
День рідної мови
Щороку 21 лютого народи нашої планети святкують День рідної мови. Це незвичне свято, і відзначають його по – особливому. У цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Відомий український поет В. Сосюра писав: «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла». І це дійсно так. Мова – духовна скарбниця нації, її найцінніший дар. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе у наших серцях. Мову не вигадаєш, не витвориш за рік чи два. Вона твориться народом віками, тисячоліттями. Мудро чинить той, хто вчиться рідної мови у дідів – прадідів, розмовляє нею, пише, співає, думає. І, звичайно ж, передає її своїми дітям і онукам. Якщо ж народ говорить чужою мовою, а своєї не шанує, цурається, то вона в’яне і гине. Ми, українці, - щасливі, бо маємо свою державу – Україну і свою рідну українську мову. Наша мова – одна з найрозвиненіших мов у світі. Вона барвиста, співуча, милозвучна, лагідна. Тож кожен із нас і всі ми гуртом повинні плекати й берегти найкращу квітку рідної землі – українську мову. Саме про це говорили учні ЗОШ І-ІІІст. №3, які підготували і провели свято, приурочене Міжнародному дню рідної мови. Щирі слова захоплення рідною мовою лунали із уст ведучих Курельчук Анни та Костюка Богдана, читців Крушевської Валерії, Шуман Інни, Омельченко Тетяни, Пілюти Тетяни, Ніколайчук Оксани, Шиманської Анастасії та інших учнів 6-8класів. Наша мова незрівнянна. Вона має великі можливості. Це доказала Колосінська Аліна, яка знайшла і продекламувала вірш, де всі слова починаються з літери «М». Герчик Олена , провівши «інтер’ю» з присутніми на святі дітьми, виявила, що учні знають багато прислів’їв, приказок, скоромовок про мову. Мова – це також носій прекрасних традицій та звичаїв українського народу. Як тільки – но сходив сніг, дівчата і хлопці виходили на лужок і починали водити хороводи, бавитися у рідні ігри. Діти 3-х класів показали одну із таких ігор – гру «Мак». Наша мова завжди живе поряд із піснею. Тому нікого не залишили байдужими пісні про Україну, про мову у виконанні вокальних груп молодших і старших класів. У цей урочистий день було висловлено слова подяки воїнам, які знаходяться на передовій і ціною власного життя оберігають наші домівки, стоять на сторожі миру і спокою України. Мужнім солдатам була присвячена пісня «Дай,Боже, сили нашим солдатам», яку виконала учениця 10 класу, Шинкарук Вікторія. Свято закінчилося, проте в серцях учнів залишилися найщиріші слова любові до рідної мови: Не замовкай ніколи, рідне слово Іскрися жартом, піснею злітай. Над нами квітни завжди веселково Щоб сяяв щастям український край.
Переглядів: 217 | Додав: Андрій-бос | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2016  »